Еко шини чи відновлені шини – чим вони відрізняються?

Майбутнє шинної промисловості обіцяє бути зеленим. Усі основні світові виробники шин зараз мають програми, які сприяють припиненню використання викопних ресурсів.
Еко шини чи відновлені шини – чим вони відрізняються?

Точніше, метою виробників шин є виготовлення шин на 100% з екологічно чистих матеріалів до 2050 року. У свою чергу виробники збирають і відбирають використані шини, які мають непорушену структуру, і інвестують у спеціальні технології для виробництва відновлених шин, таким чином усуваючи використання викопних ресурсів у частці понад 70%, що приносить користувачеві велику економію.

Що означають екологічні шини?

Як шини, виготовлені з екологічно чистих матеріалів, так і шини з відновленим протектором вважаються екологічними, оскільки термін «екологічний» стосується всього, що не є шкідливим для навколишнього середовища. Екологія складного виробленого продукту, такого як шини, включає вплив процесу виробництва шини на навколишнє середовище, вплив шини на навколишнє середовище протягом усього терміну служби та вплив на навколишнє середовище утилізації шини після того, як вона досягла кінця терміну служби. В цей час шини повинні маркуватися екологічним рейтингом, який перевіряє сировину, з якої виготовлено шини, опір коченню та зчеплення.

Яка сировина використовується для виробництва Еко шин?

Серед основної сировини, яка використовується у виробництві шин, найбільш страшні та ті, що потребують заміни, включають синтетичний каучук, сажу, армуючі волокна та гумові суміші. Виробники шин вже успішно створили каучук рослинного походження як альтернативу звичайній гумі на основі нафти. Інші виробники також експериментують із виробництвом синтетичного каучуку з біомаси, матеріалу, отриманого з рослин або сільськогосподарських відходів. Було також виявлено, що рослини російської кульбаби мають багато таких же якостей, що й натуральний каучук. Ці рослини вирощуватимуться в Європі та Сполучених Штатах, щоб отримати стійку сировину, яку можна збирати економічніше, ніж каучукові дерева. Більшість виробників шин шукають замінники натурального каучуку, щоб вони могли зменшити вплив на навколишнє середовище та логістичні витрати на імпорт натурального каучуку із субтропічних країн.

Як виготовляють відновлені шини?

Що стосується відновлених шин, то вони виготовляються з технічно бездоганних шин, які мають лише зношений протектор, які виробники зібрали, відібрали та за допомогою передових технологій відновили, отримуючи нові шини з вищим рівнем якості щодо зчеплення та опору в кілометрах і з численними перевагами для навколишнього середовища, водіїв і транспортних засобів. Ви можете придбати відновлені шини у Radburg, виробника з великим досвідом виробництва шин.

Усі великі шинні компанії зараз займаються пошуком найефективніших альтернатив гумі та хімікатам у стандартних шинах, а також пошуком найефективніших способів переробки використаних шин. Експерименти показують, що соєва олія має великий потенціал як природний інгредієнт шин, оскільки вона збільшує термін служби протектора більш ніж на 10% і зменшує використання олії на основі нафти. Шинні компанії також шукають надійну заміну сажі на основі нафти, яка використовується як пігмент для шин, а також для відведення тепла від поверхні протектора та ременя шини. Проводяться експерименти з отримання сажі з проміжних матеріалів з інгредієнтами біомаси, такими як рослинні жири та олії.


Вам нравится наш журнал?! Подписывайтесь на нас в Youtube! Следить за обновлениями вы также можете в Instagram, Telegram, TikTok.
Будь в курсе всего самого важного вместе с MEN's LIFE!ЕЩЕ ПО ТЕМЕ

Польза семян чиа: как семена чиа улучшают работу мозга, кишечника и сердца

Сегодня семена чиа – хит на рынке продуктов здорового питания. Они содержат множество полезных веществ. Если регулярно есть всего одну чайную ложку семян в день, можно заметить положительное воздействие на организм

Новые шины по цене Б.У? Дёшево и сердито

Решили купить новые шины? Узнайте как сэкономить на новой резине. Новые покрышки по цене старых! Теперь в Украине. Экономь покупая в интернет-магазинах

05/09/2023 MEN’s LIFE

НОВОЕ В ЖУРНАЛЕ

Небанальные рецепты шашлыков
Стоячая работа так же вредна для здоровья, как и сидячая
Ресторанная еда не полезнее фаст-фуда
Близкие друзья имеют похожие гены
Жирная пища не является главной причиной ожирения
Питьевой режим летом- советы экспертов
Ученые признали эти продукты лучшими сжигателями жиров