Одне з перших завдань для тих, хто вирішив використовувати віртуальні кошти, — це створення криптовалютного гаманця. Тільки так можна буде торгувати на біржі, здійснювати покупку за крипту чи робити перекази. Зважаючи на ту обставину, що курс біткоїна сьогодні впритул наблизився до 30 тисяч доларів, необхідно ставитися до процедури з усією відповідальністю.
В першу чергу варто розібратися, як буде використовуватися криптовалюта та з якою періодичністю. Якщо планується тривалий час зберігати електронні кошти на рахунку та чекати, коли вони виростуть у вартості, то необхідно завести апаратний носій. Інша назва такого пристрою — холодний криптогаманець.
Якщо крипта буде використовуватися для торгівлі на біржі, можна застосовувати гарячий гаманець. Це зберігання криптомонет на спеціальних сервісах. Головне — щоби такі платформи були перевіреними та мали хороші відгуки більшості користувачів. Залишається розібратися, як створити певний гаманець.
Незважаючи на свою назву, цей варіант вважається найбільш захищеним. Його створення нескладне. Перш за все потрібно відкрити спеціальний сервіс, що генерує гаманці. Після цього вводиться випадковий код для адреси та натискається кнопка Paper Wallet. Одночасно можна створити не одне, а одразу кілька сховищ. Головне — вибрати їхню кількість. Далі натискається Generate, після чого на екран будуть виведені QR-коди, які можна роздрукувати.
Для виводу коштів необхідно паралельне користування гарячим гаманцем та спеціальним ключем Private Key. Перевірка рахунку здійснюється за допомогою сторонніх сервісів. Перевірений варіант — blockchain.info.
Для доступу до заощаджень можна застосовувати ПК або смартфон. Такі програми дозволяють:
поповнювати рахунок;
виводити кошти;
переказувати крипту іншим користувачам тощо.
Будь-яка з операцій потребує підтвердження за допомогою унікального коду.
Холодний (апаратний) гаманець — невеликий пристрій, який своїм зовнішнім виглядом нагадує звичайну флешку. На сучасному ринку доволі багато таких аксесуарів, а їхня вартість різниться.
На сайті виробника апаратного гаманця необхідно завантажити спеціальну програму для ПК, оновити прошивку самого пристрою. Зазвичай на інтернет-ресурсі є вся інформація щодо першого підключення і використання такої флешки. Крім того, вводяться 12 кодових слів, які потрібні, щоби відновити доступ. Варто запам’ятати не тільки їх, але й порядок розташування.
Під час подальшого користування девайсом програма комп’ютера може запитувати ці кодові слова, а також їхній порядковий номер. Реєстрація не викликає жодних складнощів, і вже за кілька хвилин стають можливими операції з криптовалютами.
Який із криптогаманців найбезпечніший, визначає лише сам власник крипти. Але досвідчені трейдери частіше за все застосовують одразу кілька варіантів, залежно від особливостей використання коштів.